+421 918 696 237 hviezdicky@hviezdicky.sk

Zdravá strava

Naša škôlka je ambasádorom programu zdravého stravovania v škôlkach a školách JOFR – Jamie Oliver’s Food Revolution. Zaviazali sme sa preto podávať deťom v škôlke len jedlo:

– denne všetky jedlá čerstvo pripravené bez procesovania (žiadne mikrovlnky, mrazenie ani ohrievanie)

– s vysokým podielom čerstvej zeleniny a ovocia

– z čerstvých, lokálnych a sezónnych surovín

– bez prídavku rafinovaného cukru a bielej múky

– šetrne pripravené s ohľadom na zdravé výživové návyky.

V škôlke dbáme na zdravé stravovanie detí, desiate, olovranty v súlade s predpísanými odporúčanými dennými dávkami stavebných látok, vitamínov, minerálov a stopových prvkov, potrebných pre zdravý rast a vývoj dieťaťa. Denné menu pripravuje špecializovaná cateringová spoločnosť s licenciou na stravovanie detí OXA DELIVERY, s.r.o. Jedálničky nájdete na www.foodi.sk.

Deti majú po celý deň k dispozícii ovocné nesladené čaje, bylinkové čaje sladené medom, čerstvú pitnú vodu a ovocie.

Deťom ponúkame zdravú stravu, prispôsobenú aj deťom s poruchami výživy a neznášanlivosťou niektorých potravín. Podávame aj bezlepkovú a bezmliečnu stravu, histamínovú diétu, rastlinné mlieka a vyhýbame sa najčastejším alergénom a rizikovým potravinám, napríklad plošne sme vylúčili sóju a výrobky z nej. Minimalizujeme použitie potravín s predĺženou trvanlivosťou a obsahom konzervantov, umelých príchutí a E-čok.

Deti začínajú desiatou, po celý deň majú k dispozícii čerstvé ovocie a zeleninu a zdravé nápoje – dojčenskú vodu, vodu s citrónom a vylinkami, v zime domáci čaj. Obed tvorí obľúbené menu a pred odchodom domov ich čaká ešte zdravý olovrant. Deťom, ktoré zostávajú dlhšie v škôlke, podávame aj druhý olovrant.

Samozrejmosťou je aj denne čerstvý chlebík a pečivo. Denné menu je zložené z najobľúbenejších detských jedál, upravených do zdravej alternatívy.

 [pb_builder]