Najnovšie

Margaréta Biki

Volám sa Margaréta Biki ale všetci ma poznajú pod menom ,,Rita“ alebo ,,Rituška“. Volajú ma tak doma ale aj všetky deti v škôlke.

V škôlke Hviezdičky pracujem sedem rokov ako gazdinka. Starám sa o kuchyňu a hladné brušká vašich detí, ale pripravujem im aj postieľky, do ktorých chodia každý deň snívať. Starám sa o čistotu a poriadok a vediem k tomu aj deti.

Keď som bola mladšia chcela som byť učitelka, pretože som od malička mala rada deti. Život to však zariadil inak a aspoň týmto spôsobom som denne s nimi v kontakte. Rada ich motivujem, aby sa poriadne najedli, vymýšľam im príbehy o jedle a v mojej ,,reštaurácií“ (kuchyni) vždy všetkým chutí.

Som veľmi empatická a rada deťom vytváram rôzne srandovné situácie. Smiech a radosť v mojej kuchyni je mojou prioritou.

Som pracovitá, mám rada poriadok a dobrú náladu. Veľa sa smejem a vo voľnom čase rada čítam knihy a venujem sa svojim vnúčikom a rodine. Keď mám cez víkend čas, odchádzam do svojej záhrady a pracujem v nej a teším sa mojej úrode a kvetom.

Škôlka Hviezdičky je pre mňa domovom, aj keď môj domov je ďaleko pretože som pôvodom z Ukrajiny. Na Slovensku som už 26 rokov a za nič by som to nevymenila.