Najnovšie

Mgr. Danka Najšelová

Moje meno je Mgr. Danka Najšelová a som triedna učiteľka II.triedy.

Pochádzam zo stredného Slovenska z malebného regiónu Turiec. V škôlke Hviezdičky som už nejakú tú chvíľu, hlavne vďaka mojej kolegyni a spolužiačke z vysokej školy Dominiky. V piatom ročníku na základnej škole som sa rozhodla, aj hlavne v dôsledku môjho učiteľského vzoru, že moja práca sa bude zameriavať hlavne na prácu s deťmi, ich vzdelanie a výchovu. Moja pedagogická cesta sa začala študovaním na Strednej odbornej pedagogickej škole v Turčianskych Tepliciach, kde som dostala potrebné vzdelanie a stala sa zo mňa pani učiteľka v materskej škole. Ďalšie tri roky som študovala na PdF TRUNI v Trnave, a následne dva roky som študovala na Pdf UK v Bratislave, aby sa zo mňa mohla stať pani učiteľka na prvom stupni ZŠ.

Popri štúdiu som sa venovala rôznym brigádam, ako je opatrovanie detí, ale aj práca asistentky učiteľa v súkromných materských školách, kde som mohla získať odbornú prax s deťmi. Svoju prácu považujem pre mňa ako veľmi podstatnú, nakoľko som extrovertný typ. Takisto som veľkou milovníčkou zvierat (hlavne psov) tieto dve veci sú pre mňa viac než potrebné.

Milujem svoju rodinu, rada trávim čas s ľuďmi na ktorých mi záleží. Mám rada turistiku, dlhé prechádzky, pobyt v prírode, aktívny pohyb, prečítať si len tak dobrú knihu. Baví ma cvičiť, tancovať, spievať, hrám aj na hudobných nástrojoch ako je gitara a flauta. Rada sa priučím novým veciam, snažím sa byť trpezlivá, tolerantná, empatická, komunikatívna a kreatívna. Preto by som aj u detí chcela dosiahnuť to, aby z nich vyrástli zodpovední, empatickí, samostatní, slušní, tolerantní a vzdelaní mladí ľudia. Teším sa na spoločnú cestu objavovaním a na veľa skvelých zážitkov s Vašimi deťmi!