Najnovšie

Zdravá strava

Strava je základ dobrého zdravia aj nálady detí

Deťom ponúkame zdravú stravu, prispôsobenú aj deťom s poruchami výživy a neznášanlivosťou niektorých potravín. Podávame aj bezlepkovú a bezmliečnu stravu, histamínovú diétu, rastlinné mlieka a vyhýbame sa najčastejším alergénom a rizikovým potravinám, napríklad plošne sme vylúčili sóju a výrobky z nej. 

Naša škôlka je ambasádorom programu zdravého stravovania v škôlkach a školách JOFR – Jamie Oliver’s Food Revolution. Zaviazali sme sa preto podávať deťom v škôlke len jedlo:

– denne všetky jedlá čerstvo pripravené bez ohrievania v mikrovlnke

– s vysokým podielom čerstvej zeleniny a ovocia

– z čerstvých, lokálnych a sezónnych surovín

– bez prídavku rafinovaného cukru a bielej múky

– šetrne pripravené s ohľadom na zdravé výživové návyky.

V škôlke dbáme na zdravé stravovanie detí, desiate, olovranty v súlade s predpísanými odporúčanými dennými dávkami stavebných látok, vitamínov, minerálov a stopových prvkov, potrebných pre zdravý rast a vývoj dieťaťa. Denné menu pripravuje špecializovaná cateringová spoločnosť s licenciou na stravovanie detí OXA DELIVERY, s.r.o. Jedálničky nájdete na www.foodi.sk.

Deti majú po celý deň k dispozícii ovocné nesladené čaje, bylinkové čaje sladené medom, čerstvú pitnú vodu a ovocie. Nápoje v lete dochucujeme pomocou dopestovaných byliniek.

Minimalizujeme použitie potravín s predĺženou trvanlivosťou a obsahom konzervantov, umelých príchutí a E-čok.

Samozrejmosťou je aj denne čerstvý chlebík a pečivo. Denné menu je zložené z najobľúbenejších detských jedál, upravených do zdravej alternatívy.

Príklady jedálnych lístkov