Najnovšie

Mgr. Rebeka Kontárová

Rebeka Kontarova

Ahojte! Moje meno je Rebeka Kontárová.

Volám sa Mgr. Rebeka Kontárová a som pani učiteľkou v prvej triede. Viem, že nie vždy sa nájde priestor na to, aby som Vám o sebe niečo viac povedala. Preto by som sa Vám chcela predstaviť, aspoň týmto spôsobom. Verím však, že si nájdeme čas na to, aby sme sa viac spoznali a vytvorili si vzájomnú dôveru.

Asi ako každá pani učiteľka, aj ja som už ako malé dieťa snívala o tom, že sa raz stanem pani učiteľkou. Moja mama mi vždy s láskou rozpráva úsmevné príbehy o tom, ako som sa vždy veľmi tešila do škôlky a nevedela sa zmieriť s tým, že škôlka je cez víkend zatvorená… Rada som sa hrala na pani učiteľku za každých okolností a vždy som sa cítila veľmi dôležito, keď som mohla pomáhať iným deťom pri obliekaní alebo obúvaní.

Moja cesta sa však na chvíľu ubrala iným smerom, keď som sa rozhodla pre stredoškolské štúdium na obchodnej akadémii. Veľmi rýchlo som si však uvedomila, že toto nie je moja cesta. Preto som ďalej pokračovala na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, kde som vyštudovala predškolskú a elementárnu pedagogiku a učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. Stala som sa tak plne kvalifikovanou učiteľkou materskej školy a prvého stupňa základnej školy. Rada robím veci naplno, a to platí aj pri práci s deťmi. Chcem, aby sa v našej materskej škole všetky deti cítili bezpečne, spokojne, aby sem chodili s radosťou a očakávaniami. S láskavým prístupom a pochopením pristupujem ku každému dieťaťu a rešpektujem jeho individualitu v každom smere. Detská predstavivosť a bezhraničná kreativita mi neraz vyčarí úsmev na tvári a preto považujem túto prácu za splnený sen. Teším sa na spoluprácu s vami!